Geoblog.pl    Katschkita    Podróże    Indie, czyli na wariackich papierach    Drzemka na plazy

Drzemka na plazy

Indie, Benaulim

To byla najlepsza decyzja. Nawet na prawie 20 godz. pozdrozy autobusem sie cieszylam, bo moglam w koncu pospac. Krajobraz za oknami zmienia sie drastycznie. Z wysuszonych stepow nagle dzungla. Dostaje poczucia wakacji. W drodze wielkie rozwazanie dokad z sasiadka, ktora tu mieszka i parka, ktora tez sie wybiera do Goy i nie ma planu. Pierwsza opcja Anjuna, a w koncu wysiadmy w Margao i busem lokalnym do Benaulim. No teraz to juz zaliczylam wszystkie srodki transportu. Autobusy, ktorymi jezdzilam do tej pory bylu super puste w porownaniu z tym. Jak wsiadamy pusto ale tylko do nastepnego przystanku, i tu sie okazuje, ze to byl blad siasc z plecakiem z tylu, bo jeszcze trzeba wysiasc. Czesc autobusu wspolpracuje i kaza nam sie zaczac przepychac do wyjscia juz 2 przystanki przed celem. I tak utykamy po srodku. Plecaki zostaja z tylu po wyjsciu podaja nam przez okno.

Zalatwiam autobus powrotny, bo wiem, ze moze byc problem (miejsc na pociag juz dawno nie bylo) i szukamy noclegu. Castello Coco Huts. Moze nie najwyzszy standard, ale cena tez nie, a za to Chatki na piasku i z furtki na plaze. Dlugo nie potrzebujemy i ladujemy po lunchu (Paneer Sahi Kurma - hm jak budyn o posmaku smietanowym z wisniami, trzbea sie przywyczaic) na plazy. Kamerlanie, nieturystycznie, woda super, zasypiam na lezaku pod daszkiem i laduje baterie. Wieczorem na wioske, ktora jest rownie kameralna, zielona i przyjazna. Kafejka internetowa, w ktorej o dziwo graja polska muzyke, albo jeszcze moje zmysly juz zupelnie zwariowaly. Jutro moze wypozyczymy rowery i zwiedzimy okolice, albo bedziemy dalej leniuchowac. Pelen relaks i swoboda wyboru. Tego bylo mi trzeba:)

Ostatnia noc i dobre miejsce zby uczcic je gorzka zoladkowa;)

kvolo
kvolo - 2012-11-15 14:16
Nienawidzę Cię! Nienawidzę! Nienawidzę!!! :-S

monisza
monisza - 2012-11-15 15:26
te rowerki to w ramach powolnej aklimatyzacji powrotnej? miejmy nadzieje, ze zoladkowa zdazy wyparowac, zeby potem w lokalnych gazetach nie bylo, ze "pijana polka na rowerze...";-). relaksuj sie i wracaj juz, wracaj... bo tu stesknione istoty na ciebie czekaja :-)

kvolo
kvolo - 2012-11-15 23:21
Nie wracaj! Nie wracaj! Siedź tam ile wlezie!!! :-P

monisza
monisza - 2012-11-16 12:31
Zdazysz w "przelocie" zagladnac na jakis targ i nabyc dobrych przypraw?:-)))))), dla mnie prosze i no dla alinki przede wszystkim..., zeby nam cos dobrego ugotowala;-)

Katschkita
Katschkita - 2012-11-18 07:49
haha, bartek, to poczekaj na wpis z kolejnego dnia;) Tak to jest jak sie czlowiek ociaga z pisaniem.

Katschkita
Katschkita - 2012-11-18 07:50
Monia taki byl plan zakupowy, ale przeczytaj ostatni wpis. Holenderskie planowanie tu nie funkcjonuje:(

Zasoby: 113 wpisów113 263 komentarze263 726 zdjęć726 0 plików multimedialnych0

20.03.2017 - 13.04.2017